Wypełnij formularz,

skontaktujemy się z Tobą!

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych
    (pełna treść klauzuli dostępna tutaj).

    Nikomu nie udostępnimy Twoich danych.
    Polityka prywatność.

    Czasami sytuacja życiowa daje nam szansę na sukces, jednak wymaga od nas znajomości języka obcego. Niewielu z nas ma w sobie tyle samozaparcia, by z dnia na dzień rozpocząć naukę w trybie ekspresowym. Poniżej zamieszczamy kilka rad, które z pewnością pomogą w osiągnięciu tego celu, nawet osobom, które mają bardzo mało czasu.

    Nauka niemieckiego – czas, start!

    1. Systematyczna nauka popłaca! Według badań wystarczy od piętnastu do trzydziestu minut dziennie, by przyswoić ponad dziesięć słówek. W skali roku daje nam to spory zasób słownictwa.

    2. Poznane już słownictwo powtarzajmy parokrotnie w ciągu dnia, by dobrze je utrwalić. Będziemy mieć pewność, że posługujemy się danym wyrazem poprawnie. Natomiast w przypadku struktur gramatycznych warto po prostu wyuczyć się ich na pamięć i stosować w nowych zdaniach.

    3. Korzystajmy z dostępu do niemieckiej prasy, muzyki, radia i kanałów. Dzięki kontaktowi z tym językiem łatwiej przyjdzie nam poznawanie wielu często używanych form, a przez to szybciej będziemy w stanie rozpocząć pierwsze komunikowanie się za pomocą nowego języka.

    4. Jeżeli nie mamy dość wprawy, by rozmawiać z kimś w języku, którego dopiero się uczymy, róbmy to w myślach! Pozwala to na oswojenie się z nim oraz szybsze i łatwiejsze formułowanie przerobionych już zdań.

    5. Gdy nauka przychodzi z trudnością, zaufaj profesjonalistom. Poświęć czas na rozmowę z native speakerem, a przekonasz się, że niemiecki przez Skype jest o wiele łatwiejszy, niż się wydaje.

    Czy można szybko nauczyć się języka niemieckiego?

    Osobie, która kiedykolwiek uczyła się już języka niemieckiego, bardzo trudno jest zrozumieć, że ten język można opanować naprawdę szybko. Wiesz, co jest największym problemem nauczania języków obcych w szkole? Sztampowe podejście do tematu. Najpierw uczysz się słówek, podstawowych zwrotów, a potem przyswajasz reguły gramatyki, odmiany przez przypadki… Czy to działa? Tylko na niewielki odsetek uczniów i to tych bardzo zdeterminowanych. Jeśli nie należysz do tego grona, czytaj dalej. Prawda jest taka, że niemieckiej gramatyki możesz nauczyć się, kompletnie nie używając reguł. Jak to możliwe? Przede wszystkim zacznijmy od słownictwa. Twój native speaker nie będzie Ci kazał uczyć się kilkuset tysięcy słów, wystarczy, że opanuje podstawowy 1000. To pozwoli Ci zrozumieć aż 80% treści. Także już wiesz, że kluczem do nauki języka niemieckiego jest jego rozumienie. Czasy, odmiany i inne reguły przyjdą wraz z kolejnymi etapami nabywania wiedzy.

    Jak efektywnie nauczyć się języka niemieckiego?

    Podstawowym błędem, jaki popełnia się w szkołach, jest nauka niemieckiego z podręcznika. Zastanówmy się – czy przeciętny Niemiec używa jakichś wydumanych zwrotów? Aby dobrze mówić po niemiecku, musisz nauczyć się tych słówek, którymi na co dzień posługują się mieszkańcy z zachodniej granicy. Twój nauczyciel na pewno wyjaśni Ci kontekst kulturowy, obyczaje, mentalność rodowitych Niemców. Być może pomyślisz, że nie ma to znaczenia dla nauki języka, ale jesteś w błędzie. Wiedza o kraju, którego języka się uczysz może zadziałać motywująco. Poznasz nie tylko literaturę, ale także sztukę i kinematografię niemiecką. Wreszcie będziesz mógł czytać najpopularniejszych mistrzów pióra w oryginale! A to jest bardzo satysfakcjonujące.

    Nauka języka niemieckiego bez gramatyki

    Znowu wspominamy o gramatyce, ale spokojnie, tym razem nie chodzi o żmudną naukę reguł. Wręcz przeciwnie – twierdzimy, że niemieckiego można nauczyć się bez gramatyki. Wystarczy zobaczyć, jak małe dzieci uczą się swojego języka ojczystego. Najpierw sporo słuchają, potem poznają słówka, a na końcu całe zwroty. Dopiero potem rozpoczyna się szkolna edukacja ze znajomością reguł gramatycznych. Dlatego, aby szybko i w naturalny sposób nauczyć się języka niemieckiego trzeba najpierw słuchać, przyswajać słownictwo i całe zwroty.
    Na początku przygody z językiem niemieckim, reguły gramatyczne mogą tylko przeszkadzać w przełamaniu bariery językowej. Kluczem do sukcesu może okazać się opanowanie całych zwrotów i zdań, które mogą przydać się w codziennym życiu.